Den otevřených dveří na vodním díle Slezská harta (HD) 21.3.2015

hartamalyDen otevřených dveří na vodním díle Slezská harta (HD) 21.3.2015.U příležitosti Světového dne vody

Fotky zde

Široká veřejnost si mohla prohlédnout vodní dílo Slezská Harta na Bruntálsku. Návštěvníci se tak dostali do objektů, které nejsou přes rok veřejnosti přístupné.

U příležitosti Světového dne vody příznivci vodních nádrží a přehrad měli možnost si prohlédnout například Slezskou Hartu na Bruntálsku. Den otevřených dveří na vodním díle Slezská Harta proběhl v sobotu 21. března 2015 od 9 do 15 hodin.

Kdo v ten den přicestoval automobilem, z parkoviště se přesunul po koruně hráze do odběrného objektu. Prohlídka pak následovala z odběrného střediska okolo skluzu po schodišti do elektrárny, z elektrárny spodním vstupem do přístupové štoly a průchod pravou stranou injekční štoly zpátky k parkovišti.

Jak už informovala pozvánka na den otevřených dveří, ne všichni návštěvníci si chtěli, anebo mohou, z různých důvodů, prohlédnout všechny objekty, proto měli možnost se kdykoliv přiřadit ke skupinám, které čekaly na prohlídku jednotlivých objektů. Ve všech objektech vodního díla podávali výklad a návštěvníky prováděli pracovníci Povodí Odry.

V době dne otevřených dveří po silnici okolo Slezské Harty projížděla také kolona svatebčanů, kteří využili jedinečnou příležitost a zdokumentovali se na největším vodním díle na Bruntálsku. – Autor: Radek Vráblík  Foto+video Petr Vojáček

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní, Video archiv. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.