Rýmařovem projede prestižní cyklistický závod

rymarovmalyRýmařovem projede prestižní cyklistický závod

rymarovV letošním roce se koná již sedmý ročník klasického etapového závodu Czech Cycling Tour – O pohár hejtmana Olomouckého kraje, a i tentokrát se špičkoví cyklisté vypraví do Jeseníků.

Světová cyklistická unie UCI zařadila závod do kategorie 1 (UCI 2.1), což si sice vzhledem ke kolizi s Tour de France vynutilo změnu termínu, ale umožnilo start nejlepších světových týmů v čele se Sky (Wiggins, Froome) nebo Tinkoff Saxo (Contador, Kreuziger). Celá koncepce závodu dává možnost kvalitní přípravy a ověření formy špičkových profesionálních týmů týden před španělskou Vueltou a měsíc před mistrovstvím světa.
Czech Cycling Tour se bude konat od 11. do 14. srpna 2016, závodu se zúčastní sto šedesát jezdců z dvaceti cyklistických stájí včetně tria českých stájí  Whirpool Author, SKC Tufo Prostějov a Klein Constantia. Závod projede 112 městy a obcemi, bude mít osm rychlostních prémií a 13 horských prémií. Jezdci absolvují celkem 539 kilometrů a nastoupají 8570 metrů.
První etapa bude představovat týmovou časovku na 17,3 km, která se odehraje ve Frýdku-Místku, druhá etapa v délce 177 km povede z Olomouce do Uničova. Třetí, sobotní etapa, povede z Mohelnice do Šternberka a v jejím průběhu se závodníci podívají i do Rýmařova, Závěrečná etapa představuje téměř 160 km z Olomouce přes Brníčko,  šternberské Ecce Homo a Moravský Beroun s cílem na osvědčených okruzích v Dolanech, které závodníci absolvují celkem devětkrát.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.