2.Vidlácké neolympijské hry Lichnov (HD) 15.6.2013

lichnovmalyVidlácké neolympijské hry Lichnov (HD) 15.6.2013

Lichnov (FOTO, VIDEO) – Lichnovští a přespolní občané si o víkendu užívali vidláckých neolympijských her. Ty se uskutečnili v sobotu 15. června.

Muzeum vidlí v Lichnově na Krnovsku opět ani letos nezahálelo a uspořádalo už druhý ročník velkolepé akce. Minulý rok nesl významný den název „Vidlácké olympijské hry“. Po patentování dvousloví „olympiáda – olympijský“ se slavnost přejmenovala na neolympijské hry. Akce se ale i tak bravurně vydařila. „Je to náš nejvýznamnější den v roce, kdy oslavují vidlací a vzdává se hold všem vidlím,“ přiblížil majitel a tvůrce lichnovského muzea Jan Gemela.

Letošní druhé vidlácké neolympijské hry začaly už v 10 hodin dopoledne registrací a vidlobraním. Nechyběla ani společná zdravice a otevření nových expozic. Před pravým polednem následoval průvod vidláků Lichnovem a zahájení soutěžních her – hod daleký, hod na cíl, hod vysoký a závěrečný kvíz. Vše bylo ale pod taktovkou vidlí. Pestrý program pak pokračoval výhlášením výsledků a zahradní slavností. Hudební atmosféru naladila skupina Čížina, Nebezpečné vidle a Lobník.

(Pro vyšší HD kvalitu přepni do 720p).Vyrobil:www.mikrotv.cz+STA

Pár panorámat-pro zvětšení klikni na obrázek00340_panorama00346_panorama00328_panorama00380_panorama00387_panorama00357_panorama

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní, Sport, Video archiv. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.